ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ՎՐԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԸ ՀԱՆԴԵՍ ԵՆ ԵԿԵԼ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆՈՒՄ ԲԱՐԵՆՊԱՍՏ ՄԹՆՈԼՈՐՏ ՍՏԵՂԾԵԼՈՒ ՕԳՏԻՆ ԱՌԿԱ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԿԱՐԳԱՎՈՐԵԼՈՒ ՀԱՄԱՐ
12 մարտի 2004 - 23:43 AMT  14:07 GMT
Ռոբերտ Քոչարյանը եւ Միխաիլ Սահակաշվիլին Երեւանում հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ:
ՍՏԱՄԲՈՒԼԻ ԴԱՏԱԽԱԶՈՒԹՅՈՒՆԸ, ՀՆԱՐԱՎՈՐ Է, ԿԶԲԱՂՎԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԹԵՐԹԻ ԽՄԲԱԳՐՈՒԹՅԱՆԸ ՍՊԱՌՆԱՑՈՂ ԹՈՒՐՔ ԱԶԳԱՅՆԱՄՈԼՆԵՐՈՎ
12 մարտի 2004 - 22:42 AMT  14:07 GMT
Թուրք իրավապաշտպանները կոչ են արել քրեական գործ հարուցել թուրք ազգայնամոլների հանդեպ, որոնք անցյալ շաբաթ սպառնացել են Ստամբուլում հրատարակվող հայկական «Ագոս» շաբաթաթերթի աշխատակազմին:
ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԵՐՈՎ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԽՈՒՄԲԸ ԲԱՐՁՐԱՑՐԵԼ Է ԹՈՐԴԱ ԷԲԲՈԹ-ՈՒՈԹԻ ՀՀ-ՈՒՄ ՄԵԾ ԲՐԻՏԱՆԻԱՅԻ ԴԵՍՊԱՆԻ ՊԱՇՏՈՆՈՒՄ ՄՆԱԼՈՒ ՀԱՐՑԸ
12 մարտի 2004 - 22:03 AMT  14:07 GMT
Մեծ Բրիտանիայի ԱԳՆ ուղարկած նամակում Խմբի նախագահ Թեսսա Հոֆմանը ուշադրություն է հրավիրել այն բանի վրա, որ իր հրապարակային ելույթներում դեսպանը բազմիցս անգամ բացառել է հայոց ցեղասպանության փաստը:
ՂԱԶԱԽՍՏԱՆԸ ԴԱՏԱՊԱՐՏՈՒՄ Է ԲՈՒԴԱՊԵՇՏՈՒՄ ՀԱՅ ԶԻՆՎՈՐԱԿԱՆԻ ՎԱՅՐԱԳ ՍՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ
12 մարտի 2004 - 20:37 AMT  14:07 GMT
Բուդապեշտում Հայաստանի զինված ուժերի լեյտենանտ Գուրգեն Մարգարյանի վայրագ սպանության կապակցությամբ Ղազախստանի ԱԳ նախարար Կասիմժոմարտ Տոկաեւը ուղերձ է հղել ՀՀ ԱԳՆ ղեկավար Վարդան Օսկանյանին:
ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ԶԻՆՈՒԺԵՐԻ ԳԼԽԱՎՈՐ ՇՏԱԲԸ ՏԵՂԵԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՆ ՀԱՎԱՔՈՒՄ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆԱՊԵՍ ԱՆՎՍՏԱՀԵԼԻ ԱՆՁԱՆՑ ՄԱՍԻՆ
12 մարտի 2004 - 18:56 AMT  14:07 GMT
Զինվորականներն այդ կատեգորիային են դասում «անջատականներին, մասոններին, ամերիկամետ եւ եվրոպամետ քաղաքացիներին, ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչներին, արվեստի գործիչներին եւ Ինտերնետից օգտվող անձանց»:
ԱՄՆ ՊԵՏՔԱՐՏՈՒՂԱՐԻ ՏԵՂԱԿԱԼԸ ԿԱՅՑԵԼԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆ
12 մարտի 2004 - 18:21 AMT  14:07 GMT
Ռիչարդ Արմիթեյջը մարտի 23-ին Երեւան կժամանի տարածաշրջանային այցի շրջանակներում:
ԹՈՒՐՔԻԱՅՈՒՄ ՓՈՐՁԱՐԿՄԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ ՊԱՅԹԵԼ Է ՆՈՐ ՄԱՐՏԱԿԱՆ ՀՐԹԻՌ
12 մարտի 2004 - 17:58 AMT  14:07 GMT
Թուրքիայի Էլմադաղ զինափորձարանում, որը գտնվում Է Անկարայի մերձակայքում, փորձարկումների ժամանակ երեկ պայթել Է նոր հրթիռ, որը տեղացի գիտնականներն ստեղծել Էին երկրի զինված ուժերի համար:
ԵԱՀԿ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆ ՎԵՀԱԺՈՂՈՎԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՄՏԱԴԻՐ Է ԱՅՑԵԼԵԼ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆ
12 մարտի 2004 - 17:30 AMT  14:07 GMT
Նման որոշում Է կայացվել վեհաժողովի ձմեռային նստաշրջանում Լեռնային Ղարաբաղի հարցով ԵԱՀԿ հատուկ ներկայացուցիչ Գորան Լենմարկերի նախնական զեկույցի ներկայացումից հետո:
ԱՄՆ ՇՈՒՏՈՎ ԿՓՈԽԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԻՐ ԴԵՍՊԱՆԻՆ
12 մարտի 2004 - 17:09 AMT  14:07 GMT
Ջորջ Բուշը առաջարկություն է ուղարկել Սենատ` Ջոն Օրդուէյին Ղազախստանում ԱՄՆ դեսպան նշանակելու մասին:
ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎԱԿԱՆ ՏԵԽՆՈԼՈԳԻԱՆԵՐԸ ԿՆԵՐԿԱՅԱՑՎԵՆ ԲԵՌԼԻՆՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼԻՔ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍՈՒՄ
12 մարտի 2004 - 17:04 AMT  14:07 GMT
Հինգ հայկական ընկերություններ կմասնակցեն տեղեկատվական տեխնոլոգիաների «CEBIT» միջազգային ցուցահանդեսում, որը կկայանա մարտի 17-24-ը Բեռլինում: