9 ապրիլի 2005 - 10:14 AMT  10:28 GMT
Ժողովածուի մեջ են մտնում 100 ավելի գիտական զեկույցներ` ներկայացված 1999 թվականի կոնֆերանսին Օշականի սբ.Մեսրոպ Մաշտոցի կենտրոնում
ԵՎՐԱՄԻՈՒԹՅԱՆ ՆՈՐ ՀԱՐԵՎԱՆՈՒԹՅԱՆ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿԱՐՈՂ Է ԷԱԿԱՆ ԴԵՐԱԿԱՏԱՐՈՒԹՅՈՒՆ ՈՒՆԵՆԱԼ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԽԱՂԱՂ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ԳՈՐԾՈՒՄ, ԳՏՆՈՒՄ Է ՀԵՐՄԱՆ ԴԵ ԿՐՈՈՆ
9 ապրիլի 2005 - 10:03 AMT  10:28 GMT
Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը անհնար է լուծել զենքի ուժով: Հարկավոր է գնալ երկխոսության եւ համագործակցության
2005 ԿԱՐՈՂ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՄԱՐ ԴԱՌՆԱԼ ԵԽ ԱՌՋԵՎ ՍՏԱՆՁՆԱԾ ԲՈԼՈՐ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԱՏԱՐՄԱՆ ՏԱՐԻ
9 ապրիլի 2005 - 09:52 AMT  10:28 GMT
Ռոբերտ Քոչարյանը խորհրդակցություն է անցկացրել Եվրոպայի Խորհրդի առջեւ ստանձնած պարտավորուոթյունների կատարման միջոցառումները համակարգող հանձնաժողովի անդամների հետ
ԼԵՀԱՍՏԱՆՈՒՄ ՇԱՐՈՒՆԱԿՎՈՒՄ ԵՆ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ 90-ԱՄՅԱԿԻՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐԸ
9 ապրիլի 2005 - 09:04 AMT  10:28 GMT
Միջոցառումներին կմասնակցեն հայ եկեղեցականներ ոչ միայն Լեհաստանից, այլ նաեւ Ուկրաինայից
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԸ ԸՆԿԱԼՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՆ ՈՐՊԵՍ ԱՆԿԱԽ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ, ՈՐՆ ՈՒՆԻ ԵՎ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒՄ Է ԻՐ ՇԱՀԵՐԸ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԱՆԱՏՈԼԻ ԴՐՅՈՒԿՈՎԸ
9 ապրիլի 2005 - 08:58 AMT  10:28 GMT
«Մենք եվրոպական ընտանիք ենք եւ բաժանել մեզ առանձին բնակարանների սխալ կլիներ»,-նշել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանը
ՀՀ-ՈՒՄ ԻՐ ԱՌԱՔԵԼՈՒԹՅՈՒՆԸ ԱՎԱՐՏՈՂ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԴԵՍՊԱՆԸ ՑԱՆԿԱՑԵԼ Է ԻՐ ՀԵՏՆՈՐԴԻՆ ՀԱՐԳԱՆՔՈՎ ԵՎ ՍԻՐՈՎ ՎԵՐԱԲԵՐՎԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՆ
9 ապրիլի 2005 - 08:46 AMT  10:28 GMT
Ապրիլի վերջին` մայիսի սկզբին Հայաստան կժամանի Ռուսաստանի նոր դեսպան Նիկոլայ Պավլովը
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐ. «ԽՈՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՋՈՐԴ ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄ ԻՄ ԹԵԿՆԱԾՈՒԹՅԱՆ ԱՌԱՋԱԴՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ ՎԱՂԱԺԱՄ ԵՆ»
9 ապրիլի 2005 - 08:33 AMT  10:28 GMT
«Մեր նպատակը արժանապատիվ եւ իսկապես ժողովրդավարական ընտրությունների անկացումն է»,-նշել է Սերժ Սարգսյանը
ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՌԴ ԴԵՍՊԱՆ. ՄՈՏԱԿԱ ՄԻ ՔԱՆԻ ՏԱՐԻՆԵՐԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԳՈՏՈՒՄ ՌԱԶՄԱԿԱՆ ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ՉԵՆ ԼԻՆԻ
9 ապրիլի 2005 - 08:27 AMT  10:28 GMT
Ղարաբաղյան հակամարտության կողմ հանդիսացող երկրներում թշնամական զգացմունքների կուտակում չպետք է լինի, հայտարարել է Անատոլի Դրյուկովը
ՖՐԱՆՍԻԱՅՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՏԱՐՎԱ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ ԼՈՒՎՐՈՒՄ ԿՑՈՒՑԱԴՐՎԵՆ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԽԱՉՔԱՐԵՐԸ
9 ապրիլի 2005 - 08:19 AMT  10:28 GMT
«Հայաստանը աշխարհի ամենակայուն երկրներից մեկն է եւ շատ հարմար է տուրիզմի զարգացման համար»,-նշել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանը