Թուրքիան դիվանագիտական պաշտոններին նշանակում է հայոց լեզվին տիրապետող անձանց Ցեղասպանության ճանաչման դեմ պայքարելու համար
17 մայիսի 2007 - 19:38 AMT  15:27 GMT
Արտգործնախարարության հայկական վարչության ղեկավար Սուլեյման Գոկչան կնշանակվի պատասխանատու պաշտոնի ԱՄՆ-ում Թուրքիայի դեսպանատանը
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները կայցելեն տարածաշրջան մայիսի 21-ին
17 մայիսի 2007 - 19:26 AMT  15:27 GMT
Յուրի Մերզլյակով. Այս անգամ համանախագահները կայցելեն տարածաշրջան ոչ ամբողջական կազմով, չի բացառվում նաեւ նրանց ուղեվորությունը Ստեփանակերտ
ՎԶԵԲ-ը ծրագրում է մասնակցել Կարս-Թբիլսի-Բաքու նախագծին
17 մայիսի 2007 - 19:06 AMT  15:27 GMT
Հեյդար Բաբաեւ. Եթե բանակցությունները հաջող անցնեն, ապա մայիսի 20-21 Կազանում կարող է համապատասխան փաստաթուղթ ստորագրվել
ՀՀ նախագահի խորհրդականն այլընտրանք չի տեսնում Սերժ Սարգսյանի թեկնածությանը 2008 թվականի ընտրություններում
17 մայիսի 2007 - 18:34 AMT  15:27 GMT
Գառնիկ Իսագուլյան. Ինչպես եւ խորհրդարանական ընտրություններում, այնպես եւ նախագահական ընտրություններում, ընդդիմությանը կխանգարեն միավորվել նրանց առաջնորդների ամբիցիաները
Տիգրան Թորոսյանը ցավակցություններ է հայտնել Գոհար Գասպարյանի հարազատներին եւ նրա տաղանդի երկրպագուներին
17 մայիսի 2007 - 18:20 AMT  15:27 GMT
Տասնամյակներ շարունակ «Հայաստանի սոխակի» ժողովրդական անվանն արժանացած երգչուհին իր անկրկնելի ձայնով փառք է բերել հայ երգարվեստին
Ներկա դրությամբ հայկական հարցը երկրորդ տեղում է Թուրքիայի արտաքին քաղաքականությունում
17 մայիսի 2007 - 17:35 AMT  15:27 GMT
Սակայն Ղազախստանի, Թուրքմենստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ մերձկասպյան գազատարի կառուցման մասին վերջին պայմանավորվածության լույսի ներքո հայկական հարցը կարող է առաջին պլան դուրս գալ
Թուրքիայի հայերին սպառնում են ոչնչացնել, եթե նրանք չընդունեն 20-րդ դարասկզբի իրադարձությունների «պաշտոնական տարբերակը»
17 մայիսի 2007 - 17:20 AMT  15:27 GMT
«Նա, ով չընդունի իր դրախտային հայրենիքի դիրքորոշումը, կոչնչացվի...»,- ասվում է նամակում
Հայաստանի հարցով Թուրքիայի քաղաքականությունը չի փոխվի
17 մայիսի 2007 - 16:44 AMT  15:27 GMT
Ռուբեն Սաֆրաստյան. Երբ 2002 թվականին AKP-ն դարձավ իշխող կուսակցություն, խոսք սկսվեց Հայաստանի հետ տնտեսական համագործակցության բարելավման մասին, սակայն դա այդպես էլ մնաց խոսակցությունների մակարդակին
Դժվար է կանխատեսել, թե էլ ինչ կարող է տեղի ունենալ Թուրքիայում, եթե լարվածությունը երկրում չնվազի
17 մայիսի 2007 - 16:31 AMT  15:27 GMT
Վերջին 5 տարիների ընթացքում Թուրքիայում մոտ 500 օրենք է ընդունվել, որոնք, ինչպես ենթադրում են որոշ փորձագետներ, կօգնեն երկրին ինտեգրվել Եվրամիություն
Բաքուն ասում է, որ Ղարաբաղի շուրջ խաղաղ բանակցություններին այլընտրանք չկա, սակայն պատրաստվում է պատերազմի