Արցախի խորհրդարանի խոսնակը Ֆրանսիայի խորհրդարանականների հետ քննարկեց ղարաբաղյան կարգավորման գործընթացը
8 հունիսի 2010 - 21:40 AMT  05:49 GMT
Աշոտ Ղուլյան. Պարոն Ռոշբլուանի հետ սա մեր երրորդ հանդիպումն է մեկ տարվա ընթացքում, որից երկուսը կայացել են Արցախում
Արամ Սաֆարյան. 2010 թվականի վերջին ղարաբաղյան գործընթացը կրկին կակտիվանա
8 հունիսի 2010 - 21:09 AMT  05:49 GMT
«ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահ երկրները նույնպես անհանգստացած են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման ներկայիս փուլով»,- նկատել է Սաֆարյանը
Ջավաքխի հայկական Սուրբ Խաչ եկեղեցին հանձնում են վրաց կաթոլիկներին
8 հունիսի 2010 - 21:01 AMT  05:49 GMT
Հակոբ Սիմոնյան. Չպետք է թույլ տալ, որ այն դառնա վրաց կաթոլիկների կենտրոն:
Ստեփան Սաֆարյան. « Իլհամ Ալիևին ուղղված ԱՄՆ նախագահի նամակում նպաստավոր կոչ կա Հայաստանի համար»
8 հունիսի 2010 - 20:59 AMT  05:49 GMT
«Օբամայի նմանատիպ կոչը ցույց է տալիս, որ միջազգային հասարակայնությունը ցանկանում է հակամարտության խաղաղ կարգավորում», - ասել է Սաֆարյանը
Էդուարդ Շարմազանով. Օբաման «դիվանագիտական արտահայտչամիջոցներով» Ադրբեջանին մեղադրեց ռազմատենչ հայտարարությունների մեջ
8 հունիսի 2010 - 20:21 AMT  05:49 GMT
«Իլհամ Ալիևին հասցեագրված ԱՄՆ նախագահի նամակում հստակ ուղերձներ կան այն մասին, որ ղարաբաղյան կարգավորման հարցում Բաքուն պետք է ձեռնպահ մնա ռազմատենչ հայտարարություններից»,- նկատել է Շարմազանովը
«ՌԱՕ Մարս» տարածքում կարող է ազատ տնտեսական գոտի ստեղծվել
8 հունիսի 2010 - 20:16 AMT  05:49 GMT
«Սիտրոնիկս» ընկերության ներկայացուցիչները հանդիպեցին Հայաստանի վարչապետի հետ
Բրազիլահայ շախմատիստներ Արմեն Բրուտյանն ու Սևակ Մխիթարյանը հաջող ելույթներ ունեցան օփեն-առաջնություններում
8 հունիսի 2010 - 19:53 AMT  05:49 GMT
Բրուտյանն ու Մխիթարյանը հաղթողներին զիջեցին 0.5 միավորով
Էդվարդ Նալբանդյան. Ավստրիայի արտգործնախարարի այցը Հայաստան նոր լիցք կհաղորդի հայ-ավստրիական հարաբերություններին
8 հունիսի 2010 - 19:24 AMT  05:49 GMT
ՀՀ ԱԳ նախարարն ընդունեց Հայաստանում Ավստրիայի նորանշանակ դեսպան Մայքլ Փոսթլին
Ադրբեջանն ընդունել է ռազմական դոկտրինա
8 հունիսի 2010 - 19:22 AMT  05:49 GMT
Ադրբեջանի պաշտպանական քաղաքականությունը բացառում է այլ պետությունների անկախության դեմ և միջազգային հակամարտությունները լուծելու համար պատերազմը որպես ճնշման միջոց օգտագործելը
Տիգրան Սարգսյան. Հայաստանի ողջ նորագույն պատմության ընթացքում 2009-ն ամենալուրջ մարտահրավերն էր երկրի տնտեսական ու ֆինանսական համակարգին
8 հունիսի 2010 - 19:18 AMT  05:49 GMT
Կառավարության հակաճգնաժամային միջոցներն ուղղված էին տնտեսական աճը խթանելու, նոր աշխատատեղեր ստեղծելու գործին