ՌԴ ԱԳ նախարարը ոչ իրավական է կոչել Լոնդոնում Էկվադորի դեսպանատունը գրոհի ենթարկելու սպառնալիքները
«Քանի դեռ Ասսանժը գտնվում է Էկվադորի տարածքում, կարծում եմ` ոչ ոք չի փորձի չմտածված քայլերի գնալ, իսկ ապաստանի նկատմամբ իրավունքը պետք է հարգվի»,-հայտարարել է Լավրովը
Պեկինն անհանգստացած է Սիրիայում հակամարտության էսկալացիայով
1 սեպտեմբերի 2012 - 18:45 AMT  14:45 GMT
«ՉԺՀ դիվանագիտության ղեկավարը հայտարարել է, որ իրավիճակը Սիրիայում օր օրի ավելի դաժան բնույթ է ստանում»,-ասվում է չինական ԱԳՆ հաղորդագրությունում
ԱՄՆ-ն սահամանափակում է Իսրայելի Պաշտպանության բանակի հետ համատեղ ռազմական վարժանքներում իր զինծառայողների քանակը
1 սեպտեմբերի 2012 - 18:42 AMT  14:42 GMT
Իսրայելում ենթադրում են, որ պատճառը իրանական միջուկային օբյեկտներին հարվածելու վերաբերյալ ԱՄՆ և Իսրայելի տարաձայնություններն են
Արա Խզմալյան. Ռամիլ Սաֆարովի չեզոքացումը կնշանակի Հայաստանի կողմից միջազգային իրավունքի նորմերի խախտում
1 սեպտեմբերի 2012 - 18:36 AMT  14:36 GMT
«Ի տարբերություն Հայաստանի, Իսրայելն ունի այնպիսի ներքին պոտենցիալ, որը նրան թույլ է տալիս վստահորեն խախտել միջազգային իրավունքի որոշակի պահանջներ և դրա համար լուրջ պատասխանատվություն չկրել»,-ընդգծել է նա
Տիգրան Նահապետյան. Հունգարիան և Ադրբեջանը խախտել են 1983թ Ստրասբուրգի կոնվենցիայի դրույթները
1 սեպտեմբերի 2012 - 18:23 AMT  14:23 GMT
«Այսինքն, այս կոնվենցիայի գլխավոր և առաջնային նպատակը վերջինիս շրջանակներում համագործակցությունն է, որը պետք է ծառայի արդարության հաստատմանն ու կիրառմանը»,-նկատել է նա
ՊՆ. Հատկապես վերջին շրջանում Ադրբեջանն ավելի հաճախ է խախտում հրադադարի ռեժիմը
1 սեպտեմբերի 2012 - 18:05 AMT  14:05 GMT
Հարցին, թե արդյոք վերջին իրադարձությունների ֆոնին ադրբեջանցիներն ավելի ագրեսսիվ չեն դարձել, ՊՆ խոսնակն ասաց, որ «դժվար է ասել»
Տիգրան Նահապետյան. Սաֆարովի գործը ցույց տվեց, որ Բաքուն կարող է հենց նույն օրը խախտել ստորագրված պայմանագիրը
1 սեպտեմբերի 2012 - 17:53 AMT  13:53 GMT
Իր հերթին իրավաբանական գիտությունների թեկնածու Արա Խզմալյանը հավելել է, որ Սաֆարովին ազատելով, Ադրբեջանն այդ կերպ իր վրա է վերցրել հայ սպայի սպանության պատասխանատվությունը
Ռուսաստանի ջավախահայությունը Սաֆարովի արտահանձնման մասին. Ամոթ եվրոպական ծախված երկրներին
1 սեպտեմբերի 2012 - 17:39 AMT  13:39 GMT
Ռուսաստանի ջավախահայությունը բողոքով է հանդես եկել հայ սպայի մարդասպան Ռամիլ Սաֆարովի արտահանձնման և ներման կապակցությամբ
Լարիսա Ալավերդյան. Ռամիլ Սաֆարովի արտահանձնմամբ Հունգարիան վիրավորանք է հասցրել Հայաստանին
1 սեպտեմբերի 2012 - 17:11 AMT  13:11 GMT
Ընդ որում, Ալավերդյանն ընդգծել է, որ հունգարական իշխանությունների որոշումը սպասելի էր, քանի որ այնտեղ քաղաքական և հասարակական ռեգրես է արձանագարվում