Ապրիլի 16-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 8,19 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 392.81 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 392.01 դրամ:
Ապրիլի 16-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 391.55 դրամ`ապրիլի 14-ի համեմատ ավելանալով 0.36 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 511.69 դրամ` նվազելով 4.28 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.04 կետով` կազմելով 13.24 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը: