Քեթրին Էշթոնը քննադատել է Արգենտինայի` իսպանական Repsol նավթային ընկերության իսպանական մասնաճյուղի ազգայնացնելու մասին որոշումը
PanARMENIAN.Net - Արգենտինայի` Repsol YPF նավթային ընկերության իսպանական մասնաճյուղի ազգայնացումը, ներդրողների համար բացասական ազդանշան է, հայտարարել է ԵՄ արտաքին քաղաքականության հարցերով համակարգող Քեթրին Էշթոնը, հաղորդում է BBC-ն:
Նախօրեին Արգենտինայի նախագահ Քրիստինա Ֆերնանդես դե Քիրշները հայտարարել էր, որ կառավարության կողմից կընդունվի YPF ազգային նավթային ընկերության մասին օրինագիծ:
Իր հերթին Իսպանիայի ԱԳ նախարար Խոսե Մանուել Գարսիա-Մարգալյոն հայտարարել է, որ Արգենտինայի այդ քայլը խախտում է երկու երկրների միջև բարեկամության մթնոլորտը: