ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը կմեկնի Իրան` քննարկելու միջուկային ծարգիրն ու Սիրիայում տիրող իրավիճակը
PanARMENIAN.Net - ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Պան Գի Մունը Թեհրանում կմասնակցի «Չմիանալու շարժման» գագաթնաժողովին, որպեսզի ուղղակիորեն իրանական ղեկավարությանը հաղորդի միջազգային հանրության անհանգստությունը Իրանի միջակային ծրագրի վերաբերյալ, չորեքշաբթի օրը հայտարարել է համաշխարհային կազմակերպության ղեկավարի պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարտին Նեսիրկին:
«Գլխավոր քարտուղարը օգոստոսի 29-31 կայցելի Թեհրան` «Չմիանալու շարժման» 60-րդ գագաթնաժողովին մասնակցելու համար»,-ասել է նա:
Նեսիրկիի խոսքով, Պան Գի Մունը մտադիր է Իրան կատարելիք իր այցն օգտագործել նրա համար, որպեսզի «փոխանցի միջազգային հանրության անհանգստությունը` կապված հարցերի հետ, որոնք շտապ լուծում են պահանջում, այդ թվում` իրանական միջուկային ծրագիրը, ահաբեկչությունը և ճգնաժամը Սիրիայում»: