Բաքվում ԱՊՀ մի շարք ռազմական միջոցառումներին մասնակցելն անհնար են համարում Հայաստանի պատճառով
PanARMENIAN.Net - Ադրբեջանը ԱՊՀ երկրների ռազմական համագործակցության մի շարք միջոցառումներում իր մասնակցությունն անհնար է համարում, երեքշաբթի օրը հայտարարել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Սաֆար Աբիևը:
«ԱՊՀ շրջանակներում Ադրբեջանը մասնակցում է մի շարք միջոցառումների, սակայն որոշներին չի մասնակցում` դա անհնար և անպատակահարմար համարելով»,-ասել է Աբիևը Մոսկվայում ԱՊՀ Պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստից հետո: Նա նաև հավելել է, որ Ադրբեջանն առաջիկայում ԱՊՀ միջոցառումներին կմասնակցի ոչ միայն Պաշտպանության նախարարների խորհրդի, այլև ուրիշ ձևաչափերում: Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Հայաստանի հետ
տարածքային վեճերի պատճառով Ադրբեջանը որպես կանոն չի մասնակցում Հայաստանի ԶՈւ-ի մասնակցությամբ համատեղ ռազմական զորավարժություններին, հաղորդում է «Ինտերֆաքսը»: