Աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը, որի 89 տարին լրացավ մայիսի 22-ին, համերգով է հանդես եկել բրազիլական Պորտու Ալեգրի քաղաքում: Ինչպես գրում է Correio do Povo-ն, Ազնավուրը կատարել է իր լավագույն հիթերը՝ La Bohême, Que C'est Triste Venise, La Mamma и She:
Le Canada Français թերթը գրում է, որ Շառլ Ազնավուրը նաև կլինի կանադական Քվեբեկ նահանգում օդապարիկների Saint-Jean-sur-Richelieu միջազգային փառատոնի պատվավոր հյուրը: Օգոստոսի 17-ին Ազնավուրը հանդես կգա բացօթյան համերգով: Ազնավուրի փառքի ճամփան 35 տարի առաջ սկսվել է հենց Մոնրեալում: