Ռուսաստանի ԱԽ-ն քննարկել է ԵՏՄ շրջանակում ինտեգրմանն առնչվող հարցեր
PanARMENIAN.Net - Ռուսաստանի Անվտանգության խորհուրդը քննարկել է Ուկրաինա ռուսական գազի առաքման և այդ երկրի տարածքով եվրոպական երկրների սպառողների համար վառելիքի տարանցման շուրջ ստեղծված իրավիճակը: Բացի այդ, քննարկվել է Ռուսաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարի թեման:
Ինչպես հայտում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը, ԱԽ օպերատիվ խորհրդակցությունը վարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը: Խորհրդակցությանը մասնակցել են կառավարության և Դաշնային ժողովի երկու պալատների, ՆԳՆ, ՊՆ, ԱԳՆ, ԱԴԾ ղեկավարները, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևը, նրա տեղակալ Ռաշիդ Նուրգալիևը և ԱԽ մշտական անդամ Բորիս Գրիզլովը:
«Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել է ռուսական գազի առաքումն Ուկրաինա: Նշվել է, որ անհրաժեշտ է ամբողջ ծավալով ապահովել գազի տարանցումը այդ երկրի տարածքով Արևելյան և Արևմտյան Եվրոպայի սպառողների համար: Կարծիքներ են փոխանակվել Մինսկի պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքի վերաբերյալ, ասվում է Կրեմլի հաղորդագրության մեջ:
ՌԴ ԱԽ անդամները քննարկել են նաև Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում ինտեգրման հարցերն առաջիկայում ԵՏՄ անդամ երկրների ղեկավարների բարձր մակարդակի հանդիպումներին ընդառաջ: