Պուտինը կոչ է արել ղարաբաղյան հակամարտության կողմերին անհապաղ դադարեցնել կրակը
PanARMENIAN.Net - ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը խորապես մտահոգված է Լեռնային Ղարաբաղում` շփման գծում, մարտական գործողությունների վերսկսման մասին հաղորդագրություններով: Այդ մասին լրագրողներին է հայտնել Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Նախագահ Պուտինը կոչ է անում հակամարտության կողմերին անհապաղ դադարեցնել կրակն ու զսպվածություն դրսևորել»,-ասել է Պեսկովը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Պեսկովը նշել է, որ ՌԴ նախագահն «ափսոսում է, որ իրավիճակը կրկին վերաճել է զինված դիմակայության»: «Վերջին շրջանում ինչպես եռակողմ (ՌԴ, Հայաստան, Ադրբեջան), այնպես էլ միջազգային (ԵԱՀԿ ՄԽ) ուղղությամբ մի շարք ջանքեր գործադրվեցին, որոնք կարող էին արդյունքում հանգեցնել հակամարտության կարգավորման»,-ասել է Պեսկովը:
Ավելի վաղ ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտարարեց, որ պաշտոնական Մոսկվան ուշադիր ուսումնասիրում է Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի սրման մասին ստացվող տեղեկությունները: