Հույն և լատվիացի պատգամավորները մեկնել են Արցախ
PanARMENIAN.Net - Հունաստանի խորհրդարանի պատգամավոր Գարիֆալիա Կանելլին և Լատվիայի խորհրդարանի ներկայացուցիչ Սերգեյ Պոտապկինը մեկնել են Արցախ: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է Ազգային ժողովի մամուլի քարտուղար Արսեն Բաբայանը:
«Պատգամավորները մեկնել են Ղարաբաղ ՀՀ Ազգային ժողովի փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ»,-ասվում է գրառման մեջ:
Պատգամավորները Հունաստան-Հայաստան և Լատվիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամության խմբերի ղեկավարներ են, որոնց համանախագահը հայկական կողմից Էդուարդ Շարմազանովն է:
Ընթերցեք նաև. ԼՂՀ-ն 13 դիակ է հանձնել Ադրբեջանին` թույլ տալով նաև հավաքել դիրքերի դիմաց ընկած տասնյակ դիերը