ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունն օտարերկրյա դեսպանատների ռազմական կցորդներին ներկայացրել է խոցված ադրբեջանական մարտական ուղղաթիռի անձնակազմի փաստաթղթերը։
Ինչպես ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը, մարտական փաստաթղթերը, մասնավորապես, հիմնավորում են, որ տվյալ ուղղաթիռը իր ստորաբաժանման կազմով դեռ մի քանի օր առաջ Բաքվի շրջանից տեղափոխվել է առաջնագիծ:
Այն ունեցել է հստակ թիրախներ, որոնք պետք է խոցեր իր մարտական թռիչքների ընթացքում։
«Ըստ էության սա վերջնական ապացույցն է, որ Ադրբեջանի կողմից կանխավ մշակվել է լայնածավալ ռազմագործողության պլան և այն չի եղել փոքր մասշտաբի», - նշել է Հովհաննիսյանը։
Հայկական կողմն ապրիլի 2-ին խոցել է Պաշտպանության բանակի դիրքերը գրոհող երկու ուղղաթիռ. Նրանցից մեկն ընկել է հայկական տարածքում, երեք օդաչուներն էլ սպանվել են: Ուղղաթիռը պատկանել է Մի-24/35 սերնդին: