Մամեդյարով. Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը խաղաղություն կբերի տարածաշրջանին
PanARMENIAN.Net - Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը տևական խաղաղություն և անվտանգություն կբերի տարածաշրջանին: Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավար Էլմար Մամեդյարովը իր վրացի պաշտոնակից Միխայիլ Ջանելիձեի հետ հանդիպմանը Թբիլիսիում, հայտնում է ԱՊԱ գործակալությունը:
«Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը կապահովի տարածաշրջանի տևական խաղաղությունն և անվտանգությունը»,-ասել է Մամեդյարովը:
Նա հավելել է նաև, թե «հակամարտության կարգավորումը կարող է նպաստել Հայաստանի ինտեգրմանը տարածաշրջանային համագործակցության գործընթացներին»:
Մամեդյարովը Վրաստանում է գտնվում պաշտոնական այցով: Այցի շրջանակում քննարկվելու են Վրաստանի և Ադրբեջանի գործակցության հարցեր ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմանի ձևաչափով: