Արցախի երիտասարդ արվեստագետների աշխատանքները ցուցադրվելու են «Թեքեյան» կենտրոնում
PanARMENIAN.Net - «Թեքեյան» կենտրոնում դեկտեմբերի 2-ին բացվելու է ՀՀ և ԼՂՀ անկախության հռչակման 25-րդ տարեդարձին նվիրված արցախցի նոր սերնդի գեղանկարիչների և քանդակագործների «Ազատությունը այլընտրանք չունի.անկախություն» խորագրով ցուցահանդեսը:
Բարեգործական ցուցահանդեսին հնարավոր է նաև աշխատանքների վաճառք, որից գոյացած ամբողջ հասույթը կհատկացվի երիտասարդ ստեղծագործողներին և Շուշիի կերպարվեստի թանգարանին:
Ցուցահանդեսում ներկայացված են լինելու 7 գեղանկարչի և 2 քանդակագործի մոտ 50 գեղանկարչական աշխատանք և քանդակ, գրում է Panorama.am-ը:
Ցուցահանդեսին ներկա կլինեն նաև արցախցի երիտասարդ արվեստագետներից մի քանիսը: Ցուցահանդեսը բաց կլինի մինչև դեկտեմբերի 30-ը: