Ռուսաստանի ներկայացուցիչ, հայազգի Եվգենիա Մեդվեդևան (Բաբասյան) դարձել է գեղասահքի Եվրոպայի չեմպիոն՝ սահմանելով համաշխարհային 2 ռեկորդ: Գեղասահքի միջազգային միությանը հղումով Lenta.ru-ն հաղորդում է, որ ՌԴ ներկայացուցիչը ներկայացել է ազատ ծրագրով, գրանցել 150.79 բալ և առաջնությունում հաղթանակ տարել ընդհանուր 229.71 բալով:
Երկու ցուցանիշն էլ նոր համաշխարհային ռեկորդ են:
Չեխիայի Օստրավա քաղաքում հունվարի 27-ին տեղի է ունեցել գեղասահքի Եվրոպայի առաջնության տղամարդկանց կարճ ծրագիրը։ ՀՀ-ն ներկայացնող Սլավիկ Հայրապետյանը հաջող ելույթ է ունեցել՝ գրանցելով 60,69 բալ և անցնելով որակավորման փուլը։