Փաստաբան. Լապշինին կարող են վաղաժամ ազատել Բաքվի բանտից
PanARMENIAN.Net - Բաքվում 3 տարվա ազատազրկման դատապարտված ռուսաստանցի բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը կարող է ավելի շուտ դուրս գալ բանտից, քան կլրանա նրա ազատազրկման ժամկետը: Այդ մասին հայտարարել է Լապշինի փաստաբան Էդուարդ Չերնինը, հայտնում է Anews.az-ը:
Ըստ փաստաբանի, երբ դատավճիռն ուժի մեջ մտնի, իսկ դա տեղի կունենա օգոստոսի երկրորդ կեսին, հնարավոր կլինի քննել նրա արտահանձնման հարցը Իսրայել, քանի որ նա արդեն այդ խնդրանքով դիմել է Ադրբեջանում Իսրայելի դեսպանատուն:
Լապշինը Բաքվում հանդիպել է իսրայելցի դիվանագետների հետ
«Իսրայելական կողմը պետք է համապատասխան հարցումով դիմի Ադրբեջանի արդարադատության նախարարությանը, որից հետո կքննվի նրա արտահանձնման հարցը», -ասել է Չերնինը:
Ըստ փաստաբանի, Լապշինի ազատազրկման ժամկետը հաշվարկվում է Մինսկում նրա ձերբակալության պահից: Բացի այդ, Լապշինը կարող է բողոքարկել դատավճիռը, և եթե այն բավարարվի, Լապշինն ավելի շուտ ազատ կարձակվի, քան դա նախատեսված է դատավճռով: