Տաջիկստանը կսատարի Բելառուսի թեկնածուին ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում
PanARMENIAN.Net - Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը պատրաստակամություն է հայտնել սատարելու Բելառուսի ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Զասի թեկնածությանը ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում, հայտնում է Sputnik Բելառուսը Տաջիկստանի նախագահի մամուլի ծառայության վրա հղումով:
Դեկտեմբրի 14-ին Ռահմոնն ընդունել է Զասին: «Ազգի առաջնորդ, Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցելու Բելառուսի Հանրապետության ներկայացրած թեկնածուին այդ պատասխանատու պաշտոնում»,-ասվում է Տաջիկստանի նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրութան մեջ:
Ավելի վաղ Զասին իր աջակցությունն էր հայտնել նաև Ղազախստանի նախագահը: «Դուք զինվորական եք և համապատասխան կրթություն եք ստացել: Աշխատել եք Բելառուսի գլխավոր շտաբում, ծանոթ եք ՀԱՊԿ աշխատանքին, մասնակցել եք տարբեր հանդիպումների և խորհրդակցությունների: Մենք կաջակցենք Ձեզ»,-ասել էր Նազարբաևը Զասի հետ հանդիպմանը: