Վենեսուելայի նախագահ. Թրամփը կարգադրել է սպանել ինձ
PanARMENIAN.Net - Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն կարծում է, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կարգադրել է սպանել իրեն: Այդ մասին նա հայտնել է ՌԻԱ Նովոստիին տված հարցազրույցում:
«Անկասկած, Դոնալդ Թրամփն ասել է Կոլումբիայի կառավարությանը, Կոլումբիայի մաֆիային, որ ինձ սպանեն: Եթե ինձ հետ մի օր ինչ-որ բան պատահի, ապա դրա համար պատասխանատվություն են կրելու ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը և Կոլումբիայի նախագահ Իվան Դուկեն, այն ամենի համար, ինչ ինձ հետ կատարվում է»,-ասել է Մադուրոն:
Մադուրոն հավելել է, որ իր ճակատագիրն Աստծո ձեռքում է, իսկ իրեն պաշտպանում են Վենեսուելայի ժողովուրդը և հետախուզությունը:
Մադուրոյի դեմ մահափորձեր արդեն եղել են: Դա տեղի է ունեցել 2018-ի օգոստոսին Կարակասում շքերթի ժամանակ: Տրիբունային, որտեղ կանգնած էր Մադուրոն, պայթուցիկով մի քանի անօդաչու սարք է մոտեցել: Վենեսուելայի նախագահն այն ժամանակ ԱՄՆ-ին մեղադրեց իր դեմ մահափորձ կազմակերպելու մեջ: