25 սեպտեմբերի 2008 - 15:09 AMT
Նյու Յորքում Հայաստանի նախագահը ԵԱՀԿ ՄԽ-ի հետ քննարկել է Իլհամ Ալիեւի հետ հանդիպման հնարավորությունը
Նյու Յորքում գտնվող Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ, որին մասնակցել է նաեւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո ծառայությունը, քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման բանակցային գործընթացին, ինչպես նաեւ Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների հաջորդ հանդիպման հնարավորությանը վերաբերող հարցեր:
ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 63-րդ նստաշրջանը բացվել է սեպտեմբերի 16-ին Նյու Յորքում եւ կտեւի մինչեւ հոկտեմբերի 1-ը: