9 նոյեմբերի 2020 - 14:01 AMT
Հայաստանում կորոնավիրուսի կրկնավարակի 343 դեպք է գրանցվել։ Այդ մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։
Նա նշել է, որ այդ դեպքերում սկզբում եղել են դրական թեստեր, բուժվել են, ապա մեկ ամիս ընդմիջումից հետո դարձյալ թեստ են վերցրել, դարձյալ պատասխանը դրական է եղել, գրում է Aysor.am-ը։
ԱԺ-ում 2021թ․ պետբյուջեի քննարկման ժամանակ նախարարը տեղեկացրել էր, որ Covid-19-ով 113 հիվանդի վիճակը ծանր է, 861 անձ հոսպիտալացման է սպասում։ Նրանց մի մասը գտնվում է այլ բժշկական կենտրոններում և սպասում տեղափոխման, սակայն մեծ մասը տանն է: