24 հունվարի 2023 - 13:06 AMT
Հունվարի 24-ից Ստեփանակերտում և Արցախի շրջաններում կդադարեցվի գազալցակայանների աշխատանքը, հայտնում է տեղեկատվական շտաբը։
Հայաստանից Արցախ գազամատակարարումը ադրբեջանական կողմի միջամտության պատճառով շարունակում է դադարեցված մնալ: Խողովակներում առկա գազի կուտակումների շնորհիվ՝ վերջին օրերին հնարավոր էր լինում գազով ապահովել առողջապահական հաստատություններին, հացի թխման արտադրամասերին, ինչպես նաև որոշակի ծավալ էր տրամադրվում գազալցակայաններին:
Սակայն, հաշվի առնելով գազալցակայններում ստեղծված հերթերը և գազի սահմանափակ ծավալը, որոշվել է կուտակված գազն այսուհետև տրամադրել միայն առողջապահական հաստատություններին և կենսական նշանակության օբյեկտներին, իսկ գազալցակայանների աշխատանքը կդադարեցվի մինչև գազամատակարարման վերականգնումը:
Հանրային սպասարկում իրականացնող և հանրային ծառայություններ մատուցող կազմակերպությունների անխափան գործունեությունն ապահովելու նպատակով նշված կազմակերպությունների ավտոմեքենաներին կտրամադրվի բենզին կամ դիզվառելիք»,- նշվում է հաղորդագրությունում։