Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշ դադարից հետո կրկին գրառումներ է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում հոգևորականների հասցեին։
«Պոռնկաբարո «հոգևորականներն» ու նրանց պոռնկաբարո «բարեգործներն» ինչու՞ են ակտիվացել։ Ոչինչ՝ նորից կպասիվացնենք։ Ընդ որում՝ ընդմիշտ»,–գրել է նա։
Դրան հաջորդել է մեկ այլ գրառում․ «Կտրիճ Ներսիսյան, էն պոռնկաբարո Արշակ «սրբազանիդ» ասա վեր ընկնի տեղը։ Բառիս բուն իմաստով վեր ընկնի տեղը և բառիս բուն իմաստով՝ պոռնկաբարո»։
Մյուս գրառման մեջ նա գրել է, որ նախկինում հնչած քննադատությունները հաշվի առնելով, «պոռնկացած բարձրաստիճան հոգևորականների մասին խոսելիս օգտագործելու է բացառապես «Կանոնագիրք Հայոցի» բառապաշարը»։
«Կանոնագիրք Հայոցը» Հայ առաքելական եկեղեցու դարերով ձևավորված վարքականոնների ժողովածուն է։ Դրանում է գրված, որ պոռնկացած (արք)եպիսկոպոսը, տվյալ դեպքում Արշակ «սրբազանը», պետք է կարգալույծ արվի։
Նկատի ունեմ, հենց այդ բառերով է գրված մեր Եկեղեցու կանոնների ժողովածուի մեջ։ «Կանոնագիրք Հայոցի» բնորոշմամբ է Արշակ «սրբազանը» պոռնկաբարո։
Սպասենք Կտրիճ Ներսիսյանի արձագանքին, որ իրեն նույնպես բնորոշենք միայն ու միայն «Կանոնագիրք Հայոցի» սահմանումներով։ Էլ ոչ մի դոմփել»,–գրել է նա։