30 հունիսի 2026 - 13:18 AMT
EasyPay վճարային տերմինալներում անհրաժեշտ է անցնել նույնականացում ավանդի, քարտի և հաշվի համալրումների իրականացման համար։ Այժմ դա հնարավոր է նաև ArcaQR-ի միջոցով։
Arca QR-ով նույնականանալու համար անհրաժեշտ է․
1. Ընտրել ArcaQR-ը որպես նույնականացման մեթոդ
2. Մուտք գործել MyAmeria, AraratMobile կամ AEB Mobile հավելված
3. Սքանավորել տերմինալի էկրանին ցուցադրված QR կոդը վերոնշյալ հավելվածներից մեկով։
EasyPay տերմինալներում հնարավոր է նույնականանալ նաև easywallet հավելվածով և imID-ով։ Մանրամասները՝ ընկերության գրառման մեջ։
Առաջիկայում կավելանա ArcaQR համակարգին մասնակից բանկերի թիվը, և տերմինալներում հնարավոր կլինի նույնականանալ նաև այլ բանկերի հավելվածներով։
«Իզի Փեյ»-ը ՀՀ առաջատար ֆինտեխ ընկերություններից է, որի նպատակն է պարզեցնել մարդկանց ֆինանսական կյանքը և առաջարկել պարզ լուծումներ վճարումների ու դրամական փոխանցումների համար։ «Իզի Փեյ»-ի 4200+ տերմինալներում և easywallet հավելվածում կան 1000+ վճարատեսակներ․ հնարավոր է վճարել բժշկական, պետական, ապահովագրական, նոտարական, կոմունալ և այլ ծառայությունների համար, կատարել նվիրատվություններ, մեքենային առնչվող վճարումներ ու վարկի մարումներ, կատարել ու ստանալ դրամական փոխանցումներ, գնել միջոցառումների տոմսեր, ստանալ օնլայն վարկ և ավելին։ Ընկերության մասին ավելին ներկայացված է պաշտոնական կայքում։
Arca-ն ազգային վճարային համակարգ է, որը միավորում է ՀՀ բանկային համակարգը և ձևավորում միասնական և նորարար ֆինանսական էկոհամակարգ։ Այն տրամադրում է վճարային լուծումներ ֆինանսական կազմակերպություններին, ձեռնարկատերերին և քարտապաններին։ Ընկերության նորարար տեխնոլոգիական լուծումներից են ArcaPay-ը, ArcaQR-ը և ArcaLink-ը։ Arca-ի ծառայությունների մասին ներկայացված է պաշտոնական կայքում։