23 հուլիսի 2026 - 15:55 AMT
Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն 9-րդ գումարման Ազգային ժողովի անդրանիկ նիստին մասնակցելու հրավեր դեռ չի ստացել: Այդ մասին հայտնել է Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի տնօրեն տեր Եսայի քահանա Արթենյանը, տեղեկացնում է «Փաստինֆոն»:
Ամենայն Հայոց կաթողիկոսի մասնակցությունն ԱԺ անդրանիկ նիստին նախատեսված է «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքով:
Հարցին, թե նախկինում նման նախադեպ եղել է, երբ kաթողիկոսը չի հրավիրվել ԱԺ անդրանիկ նիստին կամ չի մասնակցել դրան, տեր Եսայի քահանա Արթենյանը չի պատասխանել։