Ռոման Բերեզովսկին պաշտոնապես 1,5 տարվա պայմանագիր է կնքել «Դինամոյի» հետ
PanARMENIAN.Net - Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին հայտնել է, որ իր տեղափոխումը մոսկովյան «Դինամո» պաշտոնապես տեղի է ունեցել:
«Մենք պաշտոնապես պայմանագիր ենք կնքել: Գործարքի ժամկետը 1,5 տարի է»,- Բերեզովսկու խոսքը հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Դարպասապահը նաև հավելել է, որ երջանիկ է իրադարձությունների նման ընթացքի համար. «Դրսևորելու եմ ինձ այնպես, որ ղեկավարները չզղջան իրենց որոշման համար: Առավելագույն ջանքեր եմ ներդնելու նրա համար, որ թիմը բարգավաճի»:
Կապված նրա հետ, որ «Դինամոյի» առաջին համար Անտոն Շունինը Ռուսաստանի առաջնության 32-րդ տուրում վնասվածք էր ստացել, մոսկովյան ակումբը ստիպված էր նոր դարպասապահ ձեռք բերել: Շունինի վիրահատությունը բարեհաջող ավարտվել է 2011թ դեկտեմբերի 3-ին:
Բերեզովսկին «Դինամոյի» դարպասները պաշտպանել է 2002-2005թթ: Դրանից հետո, նա հանդես է եկել «Խիմկիի» կազմում: Բերեզովսկին մտնում է Ռուսաստանի առաջնության ռեկորդակիր-դարպասապահների ցուցակի մեջ ըստ մի շարք վիճակագրական ցուցանիշների: