Ահմադինեժադ. Արևմտյան ժողովրդավարությունը մեծ սուտ է, իսկ ԱՄՆ ուրիշների գումարներն է գողանում
PanARMENIAN.Net - Արևմտյան ժողովրդավարությունը մեծ սուտ է, հայտարարել է Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադը` ելույթ ունենալով Թեհրանում կայացած միասնության միջազգային կոնֆերանսին, հայտնում է IRINN հեռուստաալիքը: Ահմադինեժադի խոսքով, ամերիկյան վարչակազմի բոլոր որոշումների ետևում կանգնած է Իսրայելը:
«Այս ռեժիմները որոշել են իշխել աշխարհում ուժով և իշխանությամբ»,-ասել է Իրանի նախագահը` ԱՄՆ մեղադրելով այլ երկրների սնանկացման մեջ:
«Դոլարն ընդունվել է որպես համաշխարհային պահուստային փոխարժեք, սակայն այն որևէ երաշխիք չի տալիս: ԱՄՆ տպագրում է թղթադրամներ, ավելացնում է հաշվեհամարների զրոները և ուրիշներից գումարներ է գողանում»,-ընդգծել է Ահմադինեժադը:
«Երկրի բնակչության թիվը մոտ 7 մլրդ է, նրանցից 3 մլրդ տառապում է սովից, իսկ 1.2 մլրդ չի կարողանում օրը գոնե մեկ անգամ սնվել: Դաժանությունը, ագրեսիան և կաշառակերությունն ամենուրեք են, սակայն արդարություն և անվտանգությու չկա»,-ասել է նա:
Որպես տեսանելի օրինակ նա ներկայացրել է աֆրիկյան բազմաթիվ ժողովրդներին: Արևմտյան երկրների վերաբերյալ, Ահմադինեժադն ասել է, որ այնտես ևս անկախություն չկա:
Նա ընդգծել է, որ եվրոպացիները, չխոսենք Իսրայելի մասին, շարունակում են իրենց իդեալները պարտադրել ոչ միայն մահմեդականներին, այլ նաև ողջ մարդկությանը:
Դաշնության Խորհրդի խոսնակ Վալենտինա Մատվիենկոն հույս է հայտնել, որ, մասնավորապես, 2014-ին համապատասխան գլոբալ համաձայնագիր կստորագրվի
Նրանց կասկածում են ծայրահեղական բնույթի տեղեկատվության տարածման մեջ, որտեղ քննադատվում է մրցույթի անցկացումը Բաքվում
Դատապարտյալները պաշտպանության, ինչպես նաև առաջին ատյանի դատարանի որոշումը բողոքարկելու հնարավարություն են ստացել
Երկրաշարժի էպիկենտրոնը գտնվում էր վրացա-ադրբեջանական սահմանից 36 կիլոմետր հեռավորության և 55կմ խորության վրա