9 փետրվարի 2012 - 18:00 AMT
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է «Hyatt international» ընկերության Եվրոպայի և Միջին Ասիայի գծով փոխնախագահ՝ Գեբխարդ Ռայների հետ, տեղեկացնում են քաղաքապետարանի մամլո ծառայությունից։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են «Hyatt international»-ի ներդրումային ծրագրերը Երևանում։ Դրանցից են «Hyatt» ապրանքանիշի հյուրանոցի կառուցումը։
«Ցանկանում եմ իմ գոհունակությունը հայտնել ձեզ՝ հայաստանյան շուկա մուտք գործելու կապակցությամբ: Մեզ համար կարևոր է համաշխարհային ճանաչում ունեցող ապրանքանիշի ներկայությունը Երևանում, ինչը իր հերթին խթան կհանդիսանա զբոսաշրջության զարգացմանը մեր մայրաքաղաքում»,- նշել է քաղաքապետը:
Գեբխարդ Ռայները Երևանում «Hyatt» հյուրանոցի կառուցումը կարևորել է ընկերության համար ռազմավարական տեսանկյունից, քանի որ այն ընկերության առաջին ներկայությունն է տարածաշրջանում. «Երևան քաղաքը զարգացման լուրջ հեռանկարներ ունի և մենք ցանկություն ունենք շարունակել ներդրումային ծրագրերը»։
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նշել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը լիազորությունների սահմաններում առավելագույն աջակցությունը կցուցաբերի, որպեսզի նախանշված ծրագրերը հաջողությամբ իրականացվեն: «Մենք բաց և պատրաստ ենք համագործակցության»,- ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը: