9 մարտի 2012 - 13:50 AMT
Բրիտանական խորհուրդը, Երևանում Բրիտանական դեսպանատունը, Կովկասյան ինստիտուտը և «Ռուբեն Մանգասարյան» մեմորիալ հիմնադրամը Բրիտանական ֆիլմերի 10-րդ փառատոնի շրջանակում կազմակերպում են վավերագրական լուսանկարչության դասընթաց: Այն վարելու է Լոնդոնի Արվեստների համալսարանի Հաղորդակցության քոլեջի դասախոս Պատրիկ Սադերլենդը: Դասընթացն անցկացվելու է փառատոնի ընթացքում հանդիպումների ու վարպետության դասընթացների անցկացմանը զուգահեռ:
Հայաստանում ֆիլմերի գրախոսության և կինոքննադատության զարգացմանն աջակցելու նպատակով փառատոնի շրջանակում Բրիտանական խորհուրդը և Կինոքննադատների և կինոլրագրողների հայկական ասոցիացիայի հետ համատեղ հայտարարում է ֆիլմերի լավագույն գրախոսականի մրցույթ: Մասնակիցները պետք է գրեն փառատոնում ընդգկված ֆիլմերին նվիրված գրախոսություն, որոնցից լավագույնի հեղինակը կպարգևատրվի Apple iPad 2-ով: