2012-ի ընտրություններ. հայկական ընդդիմության տապալումը
Ինչպես նշել են որոշ հայ փորձագետներ, մայիսի 6-ի ընտրությունները ՀԱԿ-ի և Լևոն Տեր-Պետրոսյանի համար «կարապի երգ» դարձան
16 մայիսի 2012
Հայաստանում տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրություններն արձանագրեցին գործող իշխանությունների ջախջախիչ հաղթանակն ի դեմս իշխող Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության և կոալիցիայում նրա գործընկեր-մրցակից «Բարգավաճ Հայաստանի»: Այդ երկու կուսակցությունները ներկա կոալիցիայի մեջ մտնող «Օրինաց երկիր» կուսակցության հետ նոր գումարման Ազգային ժողովում 131 մանդատներից վերցրել են 112-ը:
2012-ի հայկական ընտրություններ. Քաղաքական փարիսեցիություն
Ընտրություններում Կոմկուսի, Ժողովրդավարական կուսակցության և «Միավորված հայերի» մասնակցությունը կարելի է համեմատել ֆիլմերում երեք դերասանների նկարահանումների հետ, որոնց ազգանուններն արագորեն անցնում են «դերերում» հատվածում
10 մայիսի 2012
Հայաստանում մայիսի 6-ին տեղի ունեցան խորհդարանական ընտրությունները, և հիմա ժողովուրդը գնահատում է դրանց արդյունքները, մտածում, թե ինչ կարելի է սպասել նոր «ընտրյալներից», իսկ քաղաքական ուժերն իրենց համար ամփոփում են ընտրությունների արդյունքները, մտածում հետագա քայլերի և հնարավոր միությունների մասին: Ահա և ես որոշեցի, քանի դեռ քաղաքական դաշտում ժամանակավոր լռություն է տիրում, ամփոփել ընտրությունների արդյունքները, կիսվել ընթերցողների հետ ընտրություններին մասնակցած յուրաքանչյուր կուսակցության մասին կարծիքով:
Ընտրություններ 2012. ՀՀԿ-ի հաղթանակը, ՀԱԿ-ի կործանումն և անակնկալ «Օրինաց երկրից»
Հարկ է ընդգծել, որ եթե 2007թ մեծամասնական ընտրահամակարգում հաղթանակ էր տարել 10 անկախ թեկնածու, ապա 2012-ին` միայն երկու
7 մայիսի 2012
Նախօրեին Հայաստանում ավարտվել են Ազգային ժողովի 5-րդ գումարման ընտրությունները: Կայացած ընտրությունները, որոնք բազմաթիվ դիտորդներ գնահատել են որպես 2013թ նախագահական ընտրությունների յուրահատուկ նախնական փուլ, տվել են մի շարք անսպասելի արդյունքներ: Սակայն կայացած ընտրությունների ամենակարևոր արդյունքը ներկայումս իշխող կոալիցիայի ջախջախիչ հաղթանակն էր, որը համամասնական համակարգով հավաքել է 80 տոկոս, և ստացել մեծամասնական 41 տեղերից 38-ը:
Ռոբերտ Քոչարյանը ձեռնոց է նետում Սերժ Սարգսյանին և ՀՀԿ-ին
Ռոբերտ Քոչարյանը հասարակությանը հստակ ազդանշան է տվել, որ Քոչարյան-Սարգսյան բազմամյա տանդեմը լուրջ ճեղքվածք է տվել, եթե այն ընդհանրապես գոյություն ունի
3 մայիսի 2012
Հայաստանի նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն այսօր հարցազրույց է տվել «Մեդիամաքս» գործակալությանը: Լուրերն այն մասին, որ Քոչարյանը հանդես կգա հայտարարությամբ խորհրդարանական ընտրությունների նախաշեմին, պտտվում էին արդեն մի քանի օր, և ընտրություններից երեք օր առաջ այն հայտնվեց: Հարցազրույցն առատ է երկրում ստեղծված իրավիճակի կոշտ գնահատականներով, Հայաստանի գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանի և նրա գլխավորած Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության հասցեին քննադատությամբ, ինչպես նաև պարունակում է պարզաբանումներ հայկական ԶԼՄ-ներում իր մասին հրապարակումների և լուրերի վերաբերյալ:
Հայկական ընտրություններ 2012. Մարտի դաշտը՝ Facebook
PanARMENIAN.Net-ը խորհրդարանական ընտրությունների նախաշեմին որոշել է ուսումնասիրել, թե ինչպես են օգտագործում Հայաստանում նախընտրական քարոզարշավի մասնակիցներն այն հնարավորությունները, որոնք նրանց տրամադրում է ինտերնետը, մասնավորապես Facebook-ը:
19 ապրիլի 2012
Մայիսի 6-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների նախաշեմին Հայաստանի ուժերն ակտիվացրել են իրենց գործունեությունն ինտերնետում, մասնավորապես, Facebook-ում: Ինտերնետի դերն աճելու ապացույցը դարձել է մի շարք կուսակցությունների կողմից իրենց նոր կայքերի ներկայացումը, որոնք ավելի ինտերակտիվ են դարձել, ապահովում են սոցցանցերի հետ կապի հնարավորություն, թեթևություն շփման մեջ և ժամանակից դիզայն: Բանը հասել է նրան, որ նույնիսկ Հայաստանի Կոմկուսը, որը հիմնականում միավորում է ավագ սերնդի մարդկանց, Facebook-ում էջ է բացել: Իսկը ժամանակն է բղավել ինչպես «Անորսալի վրիժառուները» ֆիլմում՝ «Կարմիրները Facebook-ում»: