Եթե ընտրությունները լավ անցնեն, կմեծանա նաև Եվրոպայի աջակցությունը Հայաստանին
«Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» միջազգային հասարակական կազմակերպությունը «Հարցում. Հայաստանի նախընտրական իրավիճակի վերջին գնահատումը» հետազոտություն է անցկացրել ԱԺ 2012 թվականի ընտություններից առաջ: PanARMENIAN.Net-ը հարցազրույց է անցկացրել «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» միջազգային հասարակական կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Միխաել Քամբեքի հետ, ով խոսել է վերջին հետազոտության արդյունքների, Հայաստան-Եվրոպա հետագա համագործակցության և այլ հարցերի շուրջ:
Կարեն Քոչարյան, Ալեքսանդր Իսկանդարյան.
2012-ի խորհրդարանական ընտրություններ. Pro et contra «Բարգավաճ Հայաստան»
4 մայիսի 2012
Կարեն Քոչարյան, Ալեքսանդր Իսկանդարյան
Հայաստանի Ազգային ժողովի ընտրությունների նախաշեմին, որոնք կայանալու են մայիսի 6-ին, PanARMENIAN.Net-ը շարունակում է իր ընթերցողներին ներկայացնել նախընտրական քարոզարշավի հիմնական մասնակիցներին: Անվանի հայ փորձագետներ քաղաքական տեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը և Կովկասի ինստիտուտի տնօրեն, քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը կիսվել են կուսակցությունների ընտրացուցակների և ծրագրերի, ինչպես նաև գալիք ընտրություններում շանսերի մասին: Հաջորդ կուսակցությունը «Բարգավաճ Հայաստանն» է:
2012-ի խորհրդարանական ընտրություններ. Pro et contra ՀԱԿ
Հայաստանի Ազգային ժողովի ընտրությունների նախաշեմին, որոնք կայանալու են մայիսի 6-ին, PanARMENIAN.Net-ը շարունակում է իր ընթերցողներին ներկայացնել նախընտրական քարոզարշավի հիմնական մասնակիցներին: Անվանի հայ փորձագետներ քաղաքական տեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը և Կովկասի ինստիտուտի տնօրեն, քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը կիսվել են կուսակցությունների ընտրացուցակների և ծրագրերի, ինչպես նաև գալիք ընտրություններում շանսերի մասին: Հաջորդ կուսակցությունն ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսն (ՀԱԿ) է:
2012-ի խորհրդարանական ընտրություններ. Pro et contra «Ժառանգություն»
3 մայիսի 2012
Հայաստանի Ազգային ժողովի ընտրությունների նախաշեմին, որոնք կայանալու են մայիսի 6-ին, PanARMENIAN.Net-ը շարունակում է իր ընթերցողներին ներկայացնել նախընտրական քարոզարշավի հիմնական մասնակիցներին: Անվանի հայ փորձագետներ քաղաքական տեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը և Կովկասի ինստիտուտի տնօրեն, քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը կիսվել են կուսակցությունների ընտրացուցակների և ծրագրերի, ինչպես նաև գալիք ընտրություններում շանսերի մասին կարծիքներով: Հաջորդն ընդդիմադիր «Ժառանգություն» կուսակցությունն է:
Կարեն Քոչարյան, Ալեքսանդր Իսկանդարյան..
2012-ի խորհրդարանական ընտրություններ. Pro et contra ՀՅ Դաշնակցություն
2 մայիսի 2012
Հայաստանի Ազգային ժողովի ընտրությունների նախաշեմին, որոնք կայանալու են մայիսի 6-ին, PanARMENIAN.Net-ը շարունակում է իր ընթերցողներին ներկայացնել նախընտրական քարոզարշավի հիմնական մասնակիցներին: Անվանի հայ փորձագետներ քաղաքական տեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը և Կովկասի ինստիտուտի տնօրեն, քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը կիսվել են իրենց կարծիքներով կուսակցությունների ընտրացուցակների և ծրագրերի, ինչպես նաև գալիք ընտրություններում նրանց շանսերի վերաբերյալ: Հաջորդն ավանդական հայկական կուսակցություններից մեկն է՝ ՀՅ Դաշնակցությունը:
2012-ի խորհրդարանական ընտրություններ. Pro et contra «Օրինաց երկիր»
27 ապրիլի 2012
Հայաստանի Ազգային ժողովի ընտրությունների նախաշեմին, որոնք կայանալու են մայիսի 6-ին, PanARMENIAN.Net-ը որոշել է իր ընթերցողներին ներկայացնել նախընտրական քարոզարշավի հիմնական մասնակիցներին: Անվանի հայ փորձագետները՝ քաղաքական տեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը և Կովկասի ինստիտուտի տնօրեն, քաղաքական Ալեքսանդր Իսկանդարյանը, կիսվել են իրենց կարծիքներով կուսակցությունների ընտրացուցակների և ծրագրերի, ինչպես նաև գալիք ընտրություններում նրանց շանսերի վերաբերյալ: Առաջինը ներկայացնում ենք «Օրինաց երկիր» կոալիցիոն կուսակցությունը: