21 նոյեմբերի 2013 - 12:10 AMT  08:10 GMT
Ներդրումային կամ ձուլածո մետաղադրամները (ինչպես դրանք հաճախ անվանում են) դրամների մի առանձին խումբ են: Դրվագվում են թանկարժեք մետաղներից՝ ոսկուց և արծաթից (սահմանափակ քանակով նաև պլատինից ու պալադիումից), ի տարբերություն կոլեկցիոն մետաղադրամների, դրվագվում են միայն 999 և ավելի բարձր հարգի թանկարժեք մետաղներից:
16 նոյեմբերի 2013 - 14:48 AMT  10:48 GMT
13 նոյեմբերի 2013 - 18:46 AMT  14:46 GMT
Հայկական դրամի պատմությունից. Հայաստանին նվիրված խորհրդային հուշամետաղադրամներ
8 նոյեմբերի 2013 - 19:39 AMT  15:39 GMT
1965 թվականից մինչև 1991 թվականը ԽՍՀՄ-ում թողարկված 68 տեսակի հուշամետաղադրամներից երեքը նվիրված են Հայաստանին և հայկական մշակույթին՝ «Երկրաշարժ», «Մատենադարան», «Սասունցի Դավիթ»:
Հայկական դրամի պատմությունից. ԽՍՀՄ շրջանի դրամաշրջանառությունը
5 նոյեմբերի 2013 - 16:27 AMT  12:27 GMT
1924 թ. Խորհրդային Միության կազմավորման հետ, որի կազմում ընդգրկվեց նաև Անդրկովկասը, կառավարությունը որոշեց փոխանակել բոլոր դրամանիշերը ԽՍՀՄ միասնական դրամանիշերով:
1 նոյեմբերի 2013 - 17:38 AMT  13:38 GMT
30 հոկտեմբերի 2013 - 16:06 AMT  12:06 GMT
Հայկական մետաղադրամների պատմությունից. Ղարաբաղի խանությունում հատում էին սեփական մետաղադրամները
25 հոկտեմբերի 2013 - 18:35 AMT  14:35 GMT
Հիջրայի (մահմեդական տարեգրության) 996 թվականին (մեր տարեգրության 1588 թվական), Ղարաբաղը և մերձակա տարածքները, որոնք գտնվում էին Օսմանյան տիրակալության ներքո, անցնում են Պարսկական միապետների տիրապետության տակ: 18-րդ դարի երկրորդ կեսին Պարսկական տիրակալության իշխանության թուլացման ժամանակահատվածում, տարածաշրջանում ստեղծվում են կիսաանկախ խանություններª Ղարաբաղի, Շիրվանի, Շեքիի, Գյանջայի և այլն: