Former two division champion Arthur Abraham (36-4, 21KOs) will likely return on August 24th, in Germany, against an opponent to be determined, BoxingScene reported.
In March, Abraham was stopped in four rounds by Robert Stieglitz when his eye was swollen shut and the doctors would not allow him to continue. The score is even after Abraham won a twelve round decision over Stieglitz last year. But there won't be a trilogy in the near future. Stieglitz is reportedly going to enter a four fight contract agreement with German TV network Sat1. Abraham is bound to rival TV network ARD