PanARMENIAN.Net - Azerbaijani armed forces violated the ceasefire on the line of contact with Nagorno Karabakh on the night of November 25-26.
According to the NKR Defense Ministry, 40 ceasefire violations by Azerbaijani armed forces were registered in the reporting period, with over 800 shots fired from various caliber artillery weapons, as well as AGS-17 grenade launchers.
According to the NKR Defense Ministry, 40 ceasefire violations by Azerbaijani armed forces were registered on the night of November 24-25, with over 900 shots fired from various caliber artillery weapons.