VivaCell-MTS subscribers can make calls to Russia on preferential terms
PanARMENIAN.Net - VivaCell-MTS on Tuesday, November 1 announced special offers for users of Viva 5500 and Viva7500 tariff plans.
Activating the options till February 1, 2017, the company said, subscribers can use the 5500 and 7500 minutes of airtime, respectively, for calls not only within VivaCell-MTS network but also to MTS Russia (77 00 [country code] [destination number]).
“Taking into account that Russia is among the most popular call destinations among Armenian subscribers, we have decided to offer them an easier and more affordable option of communicating with their close ones in Russia,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.