PanARMENIAN.Net - The number of confirmed coronavirus infections in Armenia grew by 356 to reach 135,124 on Monday, November 30 morning, according to information provided by the Health Ministry.
Fresh figures also revealed that 1098 more people have recovered, 22 patients have died from Covid-19, while four others carrying the virus have died from other causes in the past 24 hours.
A total of 1098 tests have been performed in the past day, the National Center For Disease Control and Prevention said.
So far, 108,442 people have recovered, 2164 have died from the coronavirus in the country, while 542 others carrying the virus have died from other causes.