Armenian traditional parties prepare for 95th anniversary of Armenian Genocide
On February 14, at the Stepan Gulian office of Social Democratic Hnchak Party Central Board representative of ARFD Bureau Hrant Markarian and Social Democratic Hnchak Party Central Board Sedrak Achemyan met. The chairman of the Central Board of Ramkavar Liberal-Democratic Party Mike Harapyan joined the meeting by telephone.
During the meeting the representatives of Armenian traditional parties discussed joint projects dedicated to the 95th anniversary of the Armenian Genocide, press office of the Social Democratic Hnchak Party reported.