20 հոկտեմբերի 2012 - 13:50 AMT
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի մասնակցությամբ հոկտեմբերի 20-ին պաշտոնապես բացվեց հանրապետությունում խոշորագույն «Dalma Garden Mall» առևտրի ու զվարճանքի կենտրոնը
Կենտրոնը կառուցել է Dalma Invest դեվելոփերական ընկերությունը 50 մլն դոլարով՝ ռուաստանյան Tashir Group-ի հետ աֆիլիացված: 43 500 քմ մակերեսի վրա տեղակայվել են այնպիսի բրենդեր, ինչպիսիք են Zara, GAP, Marks&Spencer, Armani Jeans, Bershka, Pull&Bear,, մանկական հագուստի Kid’s Clothes, «Նաշ» գիպերմարկետը:
«Dalma Garden Mall» նախատեսված է տարբեր տարիքային խամբերի և տարբեր եկամուտով անձանց համար, գործելու է 700 մեքենայի համար նախատեսված կայանատեղի: Կենտրոնում գործելու է նաև զվարճանքների գոտին՝ բոուլինգ, երեք դահլիճով «Սինեմա սթար» մուլտիպլեքս, մանկական խաղահրապարակ:
«Dalma Garden Mall»-ի բացման կապակցությամբ տեղի կունենա տոնական համերգ, որին կմասնակցեն «Ռեինկարնացիա» խումբը, Հասմիկ Կարապետյանը, Սոֆի Մխեյանը, Էմմա Ասատրյանը, Ինգա և Անուշ Արշակյանները, Էմմին, համերգը կվարի Արսեն Գրիգորյանը: