17 փետրվարի 2017 - 16:36 AMT
ՀՀ կառավարությունը ներդրողներ է փնտրում Երևանի ու «Զվարթնոց» օդանավակայանի միջև հասարակական տրանսպորտ գործարկելու համար:
Համապատասխան ծրագիրը տեղադրված է ներդրումներ ներգրավելուն կոչված investmentsprojects.am կայքում:
Ծրագրի նկարագրությունում ներկայացված է օդանավակայանը մայրաքաղաքին կապելու մի քանի տարբերակ: Մետրոյի «Չարբախ» կայարանից մինչև օդանավակայան մետրոյի գծի կառուցում (մոտավոր արժեքը՝ $951.4 մլն), «Երիտասարդական» մետրոյից մինչև Մալաթիա-Սեբաստիա ու «Զվարթնոց» մետրոյի կառուցում ($1.769 մլրդ), 2 երկաթգծային կապուղու նախագիծ (Դավիթաշեն-Մալաթիա-Սեբաստիա-օդանավակայան՝ $302 մլն արժեքով կամ «Սասունցի Դավիթ» կայարանից օդանավակայան՝ $77 մլն արժեքով), և $0.5 մլն արժեքով ավտոբուսային ցանցի գործարկում: