18 մայիսի 2017 - 10:27 AMT
Մայիսի 19-ից 22-ը Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում կանցկացվի Սամբոյի Եվրոպայի տղամարդկանց, կանանց և մարտական սամբոյի առաջնությունը, որին կմասնակցի 29 պետության մոտ 300 մարզիկ-մարզուհի:
Մայիսի 18-ին մրցավայր կմեկնի նաև Հայաստանի պատվիրակությունը, որում ընդգրկված է 18 մարզիկ:
Մարզական սամբո. Տիգրան Կիրակոսյան՝ 52կգ քաշային կարգ (Վանաձոր), Մաքսիմ Մանուկյան՝ 57 կգ ք/կ (Գյումրի), Արթուր Սահակյան՝ 62 կգ ք/կ (ԲԿՄԱ), Ռաֆիկ Մանուկյան 68 կգ ք/կ (Վանաձոր), Արսեն Ղազարյան 74 կգ ք/կ (Վանաձոր), Միշա Նազարյան` 82 կգ ք/կ (Գյումրի), Էդիկ Պետրոսյան` 90 կգ ք/կ /Սպիտակ, Գառնիկ Սարոյան 100 կգ ք/կ (Սպիտակ), Արթուր Բունիաթյան +100 կգ ք/կ (Սպիտակ):
Կանայք. Ասյա Լալազարյան 48 կգ ք/կ (Երևան),Սոսե Բալասանյան 52 կգ ք/կ (Արցախ):
Մարտական սամբո.Գրիգոր Մխիթարյան 52 կգ ք/կ (Գյումրի), Հարություն Սարգսյան՝ 57 կգ ք/կ (ԲԿՄԱ), Կոլյա Կարապետյան 62 կգ ք/կ (Երևան), Վաչիկ Վարդանյան 68 կգ ք/կ (Եղվարդ), Մավրիկ Նասիբյան 74 կգ ք/կ (Արցախ), Մհեր Կարապետյան 82 կգ ք/կ (Աբովյան), Էդգար Մեհրաբյան 90 կգ ք/կ (Աբովյան):
Մեր պատվիրակության կազմում են նաև մրցավար Էդուարդ Ասլանյանը, մարզիչներ Միքայել Հայրապետյանը, Վովիկ Խոջայանը, Էռնեստ Միրզոյանը, Գագիկ Ղազարյանը, Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանը: