5 մարտի 2011 - 16:37 AMT
Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագաները պաշտոնական բանակցություններից հետո շփվում են ոչ ֆորմալ մակարդակում: Դմիտրի Մեդվեդևը, Սերժ Սարգսյանը և Իլհամ Ալիևը թեյ են խմել Կրանսայա Պոլյանայի լեռնադահուկային լանջի սրճարանում, հաղորդում է ՌԻԱ «Նովոստին»:
Ընդ որում, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահները դահուկ են քշել, իսկ Սարգսյանը նախընտրել է ձյունագնացը: Դրանից հետո սկսվել է աշխատանքային ճաշ:
Այս տարվա մեջ նախագաների առաջին եռակողմ հանդիպումը կազմակերպվել է ՌԴ նախագահի նախաձեռնությամբ: Հանդիպման հիմնական թեման ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումն է: