December 21, 2012 - 17:36 AMT
President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan held a Security Council meeting on December 21. The domestic and foreign policy of the republic, results of Hayastan All Armenian Fund Telethon-2012 were included in the agenda.
Chairman of Artsakh National Assembly Ashot Ghulyan, Prime Minister Ara Harutyunyan, ministers of defense and foreign affairs delivered reports, with President Sahakyan giving instructions to the heads of the institutions, Central Information Department at NKR President's Office reported.