Բակո Սահակյան. Հայ ժողովրդին անհրաժեշտ է համախմբվել, միայն այդպես է հնարավոր լուծել մարտահրավերներն ու հիմնախնդիրները
2 մայիսի 2008 - 17:52 AMT  03:12 GMT
Ստեփանակերտում տեղի է ունեցել ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի եւ հանրապետության ղեկավարության հանդիպումը Էջմիածին-Շուշի համահայկական ուխտագնացության մասնակիցների հետ
Քանի դեռ Թուրքիան հերքում է Հայոց ցեղասպանությունը, այն ի վիճակի չէ հասկանալու` ինչ է ժողովրդավարությունը
2 մայիսի 2008 - 17:23 AMT  03:12 GMT
Էդվարդ Պապելյան. «Կոսմետիկ բարեփոխումներն ու փոփոխությունները քրեական օրենսգրքում անիմաստ են եւ ոչինչ չեն փոխի: Պետք է փոխվի թուրք քաղաքական գործիչների մտածողությունը»
Փորձագետ. 301-րդ հոդվածի փոփոխությունը չի նվազեցնի ճնշումը Թուրքիայի վրա ԵՄ-ի կողմից
2 մայիսի 2008 - 16:53 AMT  03:12 GMT
301-րդ հոդվածում փոփոխությունների ընգրկումը չի համապատասխանում Թուրքիայի ժողովրդավարական չափանիշներին, որոնց իրոք ձգտում է երկիրը, գտնում է Ջեյմս Կեր-Լինդսեյը
Ադրբեջանը թույլատրել է, որ Իրանի Բուշերի ատոմային կայանի համար նախատեսված բեռն անցնի իր տարածքով
2 մայիսի 2008 - 15:52 AMT  03:12 GMT
Ադրբեջանական մաքսային ծառայությունը հայտարարել էր, որ արտահանվող բեռների վերահսկման պահանջին համաձայն, երկրի տարածքով այն թողնելու համար հարկավոր էր կառավարության թույլտվությունը
Սերգեյ Մինասյան. Լարվածությունը վրաց-աբխազական հակամարտության գոտում ոչ մի լավ բան չի բերի Հայաստանին
2 մայիսի 2008 - 15:31 AMT  03:12 GMT
Ակտիվ մարտական գործողությունների հնարավորությունը վրաց-աբխազական հակամարտության գոտում քիչ հավանական է, գտնում է հայ քաղաքագետը
Արատ Դինքը ստացել է «The Guardian» թերթի մրցանակը Հրանտ Դինքի հարցազրույցը երկրորդ անգամ տպագրելու համար
2 մայիսի 2008 - 15:17 AMT  03:12 GMT
Բրիտանական «The Guardian» թերթի Index on Censorship մրցանակը տրվում է ԶԼՄ-ներում գրաքննությանն ընդդիմանալու համար
Ստամբուլում թույլ չեն տվել տոնել մայիսի 1-ը` ցրելով մարդկանց ջրանետ մեքենաներով, գազով եւ մահակներով
2 մայիսի 2008 - 15:02 AMT  03:12 GMT
Ոստիկանները կրակում էին Ստամբուլի փողոցներում գազի նռնակներով, զրահամեքենաների վրա տեղակայված ջրանետ մեքենաներից, մահակներով ծեծում էին դրոշներով եւ պաստառներով մարդկանց
Ռուսաստանի ժողովրդների բարեկամության համալսարանում փառատոնի ժամանակ ադրբեջանցիները շշեր եւ քարեր են նետել հայ ուսանողների վրա
2 մայիսի 2008 - 13:36 AMT  03:12 GMT
Այն պահին, երբ բեմի վրա հայ հայրենակցական միության համույթն էր, հանդիսատեսների շարքերից նրանց վրա շշեր նետվեցին
Ադրբեջանը փորձում է իր պայմանները թելադրել Իրանին ու Ռուսաստանին
29 ապրիլի 2008 - 19:29 AMT  03:12 GMT
Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի միջեւ հարաբերություններում վերջերս որոշակի լարվածություն է նկատվում, կապված Իրանի հետ, իսկ ավելի ճիշտ Բուշերի ԱԷԿ-ի համար սարքավորումների առաքման հետ: Իրանի առաջին ԱԷԿ-ի համար նախատեսված ջերմամեկուսիչ սարքավորումները մոտ մեկ ամիս առաջ կասեցվեցին Ադրբեջանում: Մարտի 29-ին ադրբեջանցի մաքսավորները Աստարա անցակետում արգելափակեցին Իրանի Բուշերի ԱԷԿ-ի շինարարության համար նախատեսված ջերմամեկուսիչ սարքավորումներով ռուսական ավտոշարասյունը: «Ռոսատոմի» ներկայացուցիչների բանակցությունները Ադրբեջանի կառավարության հետ բեռների ճակատագրի մասին դեռեւս արդյունք չեն տվել: