Էդվարդ Նալբանդյանն ու Հեյկի Թալվիթիեն քննարկել են Հարավային Կովկասի անվտանգության եւ կայունության ապահովման խնդիրները
3 հուլիսի 2008 - 20:41 AMT  06:03 GMT
Էրկկի Տուոմիոյայի հետ հանդիպմանը Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավարը քննարկեց հայ-ֆինական միջխորհրդարանական հարաբերությունների խորացման խնդիրները
Ռուսաստանն ու Ադրբեջանը մտադիր են ամրապնդել եւ ընդլայնել ռազմական եւ ռազմա-տեխնիկական համագործակցությունը
3 հուլիսի 2008 - 20:27 AMT  06:03 GMT
«Կողմերն ընդգծում են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ապագա ջանքերի կարեւորությունը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործում»,- ասվում է Բաքվում ընդունված Հռչակագրում
Կոնգրեսի Մարդու իրավունքների հանձնախմբի համանախագահ կոնգրեսականն ընդգծել է Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու անհրաժեշտությունը
3 հուլիսի 2008 - 20:00 AMT  06:03 GMT
«Դադարեցնելով Դարֆուրում ընթացող ցեղասպանության արշավը եւ կանխելով ապագա ցեղասպանությունները, մենք պետք է ճանաչենք Հայոց ցեղասպանությունը»,- ընդգծել է Ջիմ ՄըկԳավերնը
Ջոզեֆ Փենինգտոն. ԱՄՆ-ը մշտապես կօժանդակի Հայաստանի ժողովրդին ու կառավարությանը հավակնությունների կենսագործմանն ուղղված համատեղ աշխատանքում
3 հուլիսի 2008 - 19:38 AMT  06:03 GMT
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Ազգային տոնի` Անկախության օրվա առթիվ, Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Հայաստանում Միացյալ Նահանգների դեսպանատուն եւ շնորհավորել է դեսպանության աշխատակազմին
Ռուսաստանը հնարավորության սահմաններում կաջակցի Ղարաբաղի խնդրի փոխադարձ ընդունելի կարգավորման տարբերակի ստեղծմանը
3 հուլիսի 2008 - 19:19 AMT  06:03 GMT
Ռուսաստանի նախագահը ողջունում է հունիսի 6-ին Սանկտ Պետերբուրգում անցած Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը
Հոլանդացի քաղաքական գործիչը մտադիր է նկարահանել «Ֆիտնա» հակաիսլամական կինոնկարի շարունակությունը
3 հուլիսի 2008 - 19:14 AMT  06:03 GMT
Նկարահանումները վերսկսելու մասին որոշումը Վիլդերսը կայացրել է այն բանից հետո, երբ Նիդերլանդների Արդարադատության նախարարությունը հրաժարվել է նրա դեմ գործ հարուցել միջկրոնական ատելություն սերմանելու համար
Շարլ Ազնավուրը արժանացել է Կանադայի Ասպետ տիտղոսին
3 հուլիսի 2008 - 19:09 AMT  06:03 GMT
Կանադայի իշխանությունները այդպիսով իրենց երախտագիտությունն են արտահայտել Ազնավուրին Կանադայի եւ ֆրանսալեզու երկրների կապերի ամրապնդման գործում ունեցած ավանդի համար
ՀՀ ԱԳՆ ղեկավարը քննարկել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի հետ Ղարաբաղի հակամարտությունը
3 հուլիսի 2008 - 18:56 AMT  06:03 GMT
Հայաստանի եւ Ֆինլանդիայի ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպման ժամանակ քննարկվել է Հայաստանի եւ ԵՄ-ի հարաբերությունների հարցը եւ հայ-ֆինական համագործակցության հեռանկարները
ԵԱՀԿ ԽՎ նոր նախագահ է ընտրվել Պորտուգալիայի նախագահ Ժոաո Սուարեսը
3 հուլիսի 2008 - 18:49 AMT  06:03 GMT
Այս պաշտոնում Ժոաո Սուարեսը փոխարինել է Գորան Լենմարկերին, ով այդ պաշտոնն զբաղեցնում էր ավելի քան երկու տարի
Աստանայում տեղի կունենա Հայաստանի եւ Թուրքիայի նախագահների հանդիպումը
3 հուլիսի 2008 - 15:49 AMT  06:03 GMT
Սերժ Սարգսյանն ու Աբդուլլահ Գյուլը հրավիրված են Ղազախստանի մայրաքաղաք` Աստանայի հիմնադրման 10-ամյակի տոնակատարություններին մասնակցելու նպատակով