4 ապրիլի 2012 - 13:33 AMT
Առաջիկա մեկ ամսվա ընթացքում Ucom-ը կսկի օպտիկամանրաթելային ցանցի շինարարությունը Հայաստանի բոլոր մարզերում: Այս մասին այօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը: Առաջինը, որտեղ կանցկացվեն ընկերության ցանցերը, կլինեն Գյումրի և Վանաձոր քաղաքները:
«Մենք հաշվի ենք առել, որ մարզերի սոցիալ-տնտեսական վիճակը նույնը չէ, ինչ Երևանում, ուստի մարզերի համար մշակում ենք հատուկ սակագնային փաթեթներ, որոնք կներկայացվեն առաջիկա ամիսների ընթացքում»,- նշեց Ucome-ի տնօրենը:
Բանախոսն ասաց նաև, որ առաջիկա 2 ամիսների ընթացքում կավարտվեն Երևանի բազմաբնակարան շենքերի համակցման աշխատանքները, ինչպես նաև ցանցի անցկացումը Երևանի 53.000 տներում: