Ապրիլի 20-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,75 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 392.33 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 392.48 դրամ:
Ապրիլի 20-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 392.84 դրամ`ապրիլի 19-ի համեմատ նվազելով 0.16 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 517.29 դրամ` ավելանալով 0.61 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.01 կետով` կազմելով 13.32 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը: