3 մայիսի 2012 - 15:28 AMT
Այժմ քաղաքական դաշտում կուսակցությունների մի խումք է ձևավորվել, որոնք «Ժառանգության» դեմ ընդհանուր պայքարի հստակ մարտավարություն են որդեգրել: Այդ մասին մամլո ասուլիսում հայտարարել է ընդդիմադիր «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Ռուբեն Հակոբյանը: Ըստ նրա, պատճառն այն է, որ «Ժառանգությունը» չանդամակցեց միջկուսակցական շտաբին, որի նպատակն է կոծկել ԲՀԿ հակաօրինական գործողությունները:
Հակոբյանը նշել է, որ երկրում իրավիճակի համար պատասխանատու են բոլոր 3 կոալիցիոն կուսակցությունները և «Ժառանագության» նպատակն է հեռացնել իշխանությունից նրանց երեքին:
Հակոբյանին զարմացնում է Հայ ազգային կոնգրեսի և կոալիցիոն «Բարգավաճ Հայաստանի» համագործակցությունը: Ըստ նրա, իր համար հասկանալի է ՀՅԴ և «Ժառանգության» համագործակցությունը, քանի որ «ի վերջո Ռոբերտ Քոչարյանը միասնական թեկնածու էր, չեմ կարծում, թե այսօր ինչ-որ մեկին պետք է բացատրել կամ ապացուցել, որ Ռոբերտ Քոչարյանը կապ չունի ԲՀԿ հետ կամ քաղաքական գործընթացներից դուրս է:
Հակոբյանը նաև հեգնանքով նշել է, որ որոշ ԶԼՄ-ներ, որ վերահսկվում են այդ քաղաքական ուժերի կողմից, այժմ ավելի շատ զբաղված են «Ժառանագության» քննադատությամբ, քան նախընտրական քարոզարշավով: