4 մայիսի 2012 - 13:36 AMT
Ռուսաստանը հաջողությամբ կանցկացնի 2014թ ձմեռային Օլիմպիական խաղերը Սոչիում, համոզված է Համաամերիկյան սպորտային կազմակերպության նախագահ, Մեքսիկայի Օլիմպիական կոմիտեի պատվավոր նախագահ Մարիո Վասկես Ռանյան:
«Ռուսաստանը, որտեղ դեռ 2007-ին Օլիմպիական խաղերի անցկացման համար ոչինչ պատրաստ չէր, սկսել է ակտիվորեն աշխատել, և այժմ կարելի է ասել, որ առաջընթացն ակնհայտ է և ես կազմակերպչական որևէ խնդիր չեմ տեսնում»,-նրա խոսքը հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
ՀԱՍԿ-ը ներառում է Հարավային, Կենտրոնական և Հյուսիսային Ամերիկայի, ինչպես նաև Կարիբյան ավազանի ավելի քան 40 երկրների ազգային օլիմպիական կոմիտեներ: