ՀՀ խորհրդարանական ընտրություններում ներգրավված հանձնաժողովների անդամներից 218-ը այսօր առավոտյան չեն ներկայացել ընտրատեղամասեր: Քիչ առաջ այդ մասին հայտարարեց Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը՝ հավելելով, որ հանձնաժողովների նախագահների կողմից սահմանված կարգով նշանակումներ են կատարվել և բոլոր հանձնաժողովները համալրվել են:
«Առավոտյան ժամը 8-ին Հայաստանի 41 ընտրատարածքների բոլոր 1982 տեղամասերը պատրաստ են եղել և բացվել են ճիշտ ժամանակին»,- ասաց Մուկուչյանը:
Ընդ որում, եթե ընտրությունների մասնակից կուսակցությունները պետք է հաղթահարեն 5 տոկոսի շեմը, ապա ՀԱԿ-ը` որպես դաշինք, պետք է հաղթահարի 7 տոկոսի շեմը: